+420 608 310 953
ItalianChinese (Traditional)FrenchGermanGreekRussian
Menu ikona Menu

Kutná Hora

  • MěstoKutna Hora
  • LokalitaOld Town
  • Kód nabídkySFF_0092
  • Vzdálenost od Prahy80 km
  • Místo setkání s průvodcemPraha
  • Doba trvání výletu5 hours
  • Cena pro celkem osob1 - 8

Cena průvodce:
2 300 Kč / přibližně 92 EUR
Kontaktní formulář
nebo
+420 608 310 953
info@sffczech.cz

Okresní město ve Středočeském kraji a významná městská památková rezervace, zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Vznik Kutné Hory je tradičně spojován s rozvojem peněžního hospodářství ve 13. století, nicméně prvopočátky dolování jsou podstatně dávnějšího data. Povrchové výchozy stříbrných rudních žil byly zřejmě odhaleny již v závěru 10. století Slavníkovci, kteří na svém hradišti Malíně - dnes součást Kutné Hory - razili v letech 985-995 z tohoto stříbra mince-denáry, které poznáme podle opisu "MALIN CIVITAS".

Historické jádro Kutné Hory s pozdně gotickým chrámem svaté Barbory a kostelem Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci představuje jedinečně dochovanou středověkou urbanistickou strukturu s řadou gotických, renesančních a barokních domů. K dalším významným památkám patří také Vlašský dvůr, pozdně gotický měšťanský Kamenný dům, kostel sv. Jakuba, Jezuitská kolej nebo klášter řádu sv. Voršily.

Bývalé královské město spjaté s dolováním stříbra a ražbou mincí, pokladnice českých králů s dominantami dvou katedrál nabízí svým návštěvníkům také nevšední současnost.

Jazyky: český, slovenský, anglický, německý, řecký, italský, španělský, ruský, španělský, italský, bulharský

Další jazyky na vyžádání. Cena bude upravena o příplatek za daný požadovaný jazyk.

Součástí ceny je kromě služeb profesionálního průvodce vyzvednutí klientů na předem dohodnutém místě. Průvodce bude k dispozici pouze vám.

Zajistíme i dopravu Praha - Kutná Hora a zpět
Osobní vůz pro 1 - 3 osoby 3.900,-Kč
Minivan pro 4 - 6 osob 4.250,-Kč
Van pro 5 - 8 osob 4.650,-Kč
Maximální doba trvání výletu 5 hodin