+420 608 310 953
ItalianChinese (Traditional)FrenchGermanGreekRussian
Menu ikona Menu

Doprava po České republice

Letecká doprava

Největší a hlavní české letiště je v Praze-Ruzyni. Vnitrostátně se létá z Moravy do Čech (např. z Ostravy do Prahy), většina realizovaných letů jsou ovšem lety mezinárodní. Letiště Praha- Václava Havla odpovídá všem evropským standardům, skládá se ze tří terminálů.

Český letecký dopravce se nazývá České aerolinie (ČSA) a patří k velkým evropským leteckým společnostem.

Dálkové vlaky, autobusy

Česká republika má jednu z nejhustších železničních sítí v Evropě a propracovaný systém veřejné autobusové dopravy s velkou hustotou spojů. Spojení autobusem i vlakem bývá relativně spolehlivé a levné. Veškeré podrobnější informace o vnitrostátní dopravě najdete na stránce IDOS. Mnoho dopravců uvádí i ceny.

Dopravci

Vlakovou dopravu zajišťují téměř výlučně České dráhy, autobusovou dopravu zajišťuje řada soukromých dopravců. Doprava vlakem je většinou pomalejší ale pohodlnější. Autobusová doprava je obecně levnější a o něco rychlejší. Ve vlakové dopravě lze u Českých drah využít řady slev, firma nabízí slevy pro cestující s věrnostní (tzv. zákaznickou) kartou nebo pro větší skupiny cestujících.

Pendolino

Pendolino představuje nejrychlejší dopravní spojení na trase Praha - Ostrava - Žilina (Slovenská republika). Vlak je z Prahy v Ostravě za neuvěřitelné 3 hodiny a 10 minut.

Pendolino poskytuje nadstandardní komfort a pohodlí cestování. Pro jednoznačnou identifikaci vozových tříd jsou sedačky v 1. třídě provedeny v barvě červené a sedačky ve 2. třídě v barvě modré. Samozřejmostí je možnost jejich polohování. K dispozici jsou rovněž elektricky stahované rolety k odstínění přímého slunečního světla a tlačítka pro přivolání palubního personálu. Všechny vozy soupravy jsou plně klimatizovány. Vlaky SuperCity jsou plně nekuřácké. Další podrobnosti o dopravě Pendolinem najdete na: www.scpendolino.cz