+420 608 310 953
ItalianChinese (Traditional)FrenchGermanGreekRussian
Menu ikona Menu

Česká nej

Česká průmyslová výroba má bohatou tradici a mnohé její produkty mají světovou kvalitu a proslulost.

Český granát

Český granát, nacházející se pouze v Čechách, měl vždy mezi ostatními granáty výjimečné postavení díky jeho krásné, ohnivě červené barvě a lomu světla. Vzorky českého granátového šperku lze vidět ve výkladních skříních vybraných renomovaných obchodů nejen v Evropě ale po celém světě.

Moser

Již více než 140 let vyrábí sklárna Moser luxusní nápojové a dekorativní sklo klasických i moderních tvarů. Sklárna byla založena v polovině 19. století brusičem skla Ludwigem Moserem.

Po něm ji převzali jeho potomci, kteří jí pomohli ke světovému věhlasu. Moser je Rolls Royce českého skla; je to něco, co vůdčí světové osobnosti věnují anebo dostávají jako dar.

V minulosti patřili mezi stálé zákazníky a příznivce rakouský císař Franc Josef I., italský král Viktor Emanuel III., papež Pius XI., íránský šach, ethiopský císař Haile Selassie, Faisal - král Saudské Arábie, jordánský král Hussein, anglický král Edward VII., anglické královny Alexandra a Alžběta II., a tucty dalších monarchů, maharádžů, princezen, prezidentů a velvyslanců, z poslední doby lze jmenovat např. papeže Jana Pavla II., opět královnu Alžbětu II. nebo japonského císaře Akihita.

Porcelán

Značkový porcelán má v České republice dlouhou tradici, mezi nejvýznamnější patří porcelán s cibulovým vzorem a porcelán z Karlových Varů a přilehlého Dubí značky Thun.

Baťa

Obuvnickou firmu Baťa založil roku 1894 Tomáš Baťa, švec ze Zlína, se svými sourozenci Antonínem a Annou. V současnosti má firma Baťa 50 000 zaměstnanců, 50 výrobních závodů v 68 zemích světa a prodala již 221 milionů párů obuvi.

Prazdroj

Plzeňský Prazdroj  je vedoucí pivovarnickou společností ve střední a východní Evropě. Vykazuje největší výstav a je největším českým exportérem piva do téměř 50 zemí celého světa.

Na českém trhu je Plzeňský Prazdroj se svými značkami Pilsner Urquell, Gambrinus, Radegast a Velkopopovický Kozel na prvním místě v objemu výroby piva i v exportu.

Plzeňský Prazdroj, a. s., je členem mezinárodní skupiny SABMiller plc, druhé největší světové pivovarnické společnosti. Světové jméno a kvalitu představuje oblíbená značka Pilsner Urquell.

Budvar

Přímým předchůdcem Budějovického Budvaru byl Český akciový pivovar, který založili v roce 1895 čeští právovárečníci (podnikatelé) a který přímo navazoval na historickou tradici vaření piva v Českých Budějovicích. Ta sahá až do 13. století, kdy se zde pivo začalo vařit.

Pivovary Staropramen

Pivovar na pražském Smíchově vznikl v roce 1869, značka Staropramen  byla zaregistrována roku 1911. V současné době je společnost Pivovary Staropramen druhým největším výrobcem piva v České republice se 14 podílem na domácím trhu.

Jádro výroby opět tvoří světlé výčepní pivo a světlý ležák, vedle toho Pivovary Staropramen vyrábějí i široký sortiment pivních speciálů, např. Velvet, Granát, Kelt apod.

Becherovka

Společnost Jan Becher tento likér vyrábí podle tradičního tajného receptu, bez přidání chemických konzervačních látek, umělých barviv a emulgátorů. Starobylý recept je poměrně jednoduchý.

Nápoj se skládá z kvalitní karlovarské vody, vysoce jakostního lihu, přírodního cukru a velmi specifické a harmonicky vybrané směsi bylinek a koření. Becherovka je známa jako13. pramen v lázních Karlovy Vary.

Škoda auto

Jen čtyři automobilky na světě se mohou pochlubit více než stoletou tradicí. Jednou z nich je Škoda . V roce 1895 ji jako rodinný podnik založili Laurin a Klement. Nejprve dva mladíci v Mladé Boleslavi společně vyráběli kola, později motocykly. V roce 1905 přišel „Dědeček automobil“ – L&K Sd Limousine.

Klavíry Petrof

Firmu založil v roce 1864 Antonín Petrof, původně truhlář. Jeho jméno nese největší výrobce klavírů v Evropě dodnes. V současnosti působí ve vedení firmy Petrof v Hradci Králové již pátá generace této rodiny.